demo
Udostępnij:
12 maja 2018

Remont kuchni – jak go zaplanować? (cz.1)

Obecna pora roku, ale też zbliżające się powoli lato, to dobry czas na jego przeprowadzenie. Warto jednak wcześniej się odpowiednio do niego przygotować. Stworzyć plan i kosztorys, zastanowić się nad wyborem umeblowania. I na tym ostatnim się skupimy.

Zanim zaczniemy planować taki remont, trzeba się zastanowić czy połączymy go od razu z wymiana sprzętów i nowym sposobem aranżacji. Jeśli się na to decydujemy, to kolejne pytanie brzmi: „kto będzie korzystał z kuchni?”. Załóżmy w tym momencie, że kupiliśmy właśnie mieszkanie z rynku wtórnego. Zwykle wymaga ono mniejszych lub większych prac remontowych.

Rozważmy sytuację w której mieszkamy sami. W tym wypadku nie musimy się martwić tym zabezpieczeniem pewnych elementów przed dziećmi. Jeśli są, to konieczność. W przypadku gdy w mieszkaniu będzie osoba starsza, to również warto pamiętać o paru sprawach. Więcej na ten temat w tekście „Mieszkanie dla seniora – jak je urządzić?”.

Wybór umeblowania

Ten warunkuje w dużym stopniu dostępna przestrzeń. Jest oczywiście pewne minimum, jeśli chodzi o umeblowanie. W kuchni mamy więc lodówkę, kuchenkę i instalację wodną (zlewozmywak). Wybór w każdym z tych wypadków trzeba poprzedzić odpowiednim researchem, ale o tym innym razem:). Odrębną kwestię nad którą też warto się „pochylić” jest zmywarka. Nawet jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże.

Niewielka kuchnia będzie od nas wymagała dokładnego rozplanowania także dodatkowego umeblowania. Niezwykle ważnym elementem tego pomieszczenia jest blat. Powinien być on funkcjonalny. Do tego oczywiście „wygodny”. Dostosowany do wzrostu osoby, która będzie najczęściej z niej korzystać.

W kuchnie ważną rolę spełnia stół. Jeśli tylko mamy możliwość umieszczenia go w tym pomieszczeniu, to powinniśmy to zrobić. Musi być on funkcjonalny. W tej kwestii najlepiej sprawdzają się stoły z blatem prostokątnym lub kwadratowym. Jeśli kuchnia jest niewielka, to pewnym rozwiązaniem jest wybór stołu mającego rozsuwany blat.

Wróćmy do szafek. Tanim sposobem umeblowania tego pomieszczenia jest wybór kompletu. W jego skład wchodzą między innymi szafki stojące (na nie kładzie się wspominany blat, nierzadko dostępny w zestawie), a także mebel pod zlewozmywak. W takich kompletach są też modele wiszące. Te ostatnie zyskują na znaczeniu w przypadku niewielkiej kuchni.

Przy wyborze mebli trzeba zwrócić uwagę na to z czego wykonane są ich fronty. Jednym z popularniejszych rozwiązań są płyty MDF. Do ich zalet można zaliczyć niską cenę i całkiem dobrą wytrzymałość.

Więcej kosztować będą nas meble wykonane z drewna. W tym wypadku jednak warto się dobrze zastanowić, czy aby na pewno chcemy się na nie zdecydować. Meble wykonane z takiego materiału dobrze się sprawdzają w przypadku kuchni ( a w domyśle w całym mieszkaniu) zaaranżowanej na styl prowansalski lub rustykalny. Oba lepiej wyglądają w przypadku wolnostojącego domu, a nie mieszkania w bloku.

Fronty szafek mogą być również wykonane z materiałów (zwykle określanych mianem alternatywnych) takich jak szkło i stal. Ta druga charakteryzuje się między innymi sporą odpornością na działanie wody. Fronty szafek mogą być wykończone chociażby lakierem i laminatem. Kiedy etap wyboru mebli będziemy mieli za sobą, czas zabrać się za remont.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN