Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Lokalizacja mieszkania – przedmieścia. 4 zalety takiego rozwiązania

Lokalizacja mieszkania – przedmieścia. 4 zalety takiego rozwiązania

Dla wielu osób to właśnie taka lokalizacja mieszkania jest najlepsza. Dla nich przedmieścia mają w zasadzie same zalety. Jeśli jeszcze zastanawiacie się gdzie zamieszkać, to warto je poznać.

 

Lokalizacja mieszkania – przedmieścia. Dla kogo?

 

Zdecydowanie najczęściej wybierają takie rozwiązanie rodzin z małymi dziećmi. Na przedmieściach mieszkają również osoby starsze. To rejony miasta zdominowane przez rynek pierwotny, który oferuje wiele udogodnień dla seniorów. Grupą najmniej zainteresowaną lokalizacją mieszkania na przedmieściach są osoby młode, dopiero rozpoczynające swoją karierę zawodową. Wybierają one mieszkania w centrum, lub położone niedaleko. To zapewnia im dostęp do – z ich punktu widzenia – najważniejszych miejsc w mieście. Osoby szukające w Rzeszowie pewnego kompromisu między bliskością centrum, a zaletami mieszkania z dala od niego, powinny się zainteresować osiedlem Nowa Graniczna (a na nim to prawie 42-metrowe na parterze).

 

1. Bezpieczeństwo

 

To bez wątpienia jedna z częściej wymienianych zalet lokalizacji mieszkania na przedmieściach. Po pierwsze rynek pierwotny oferuje nowoczesne budownictwo, które bardzo mocno „stawia” na ten właśnie aspekt. Osiedla są monitorowane (często również z całodobową ochroną) co dodatkowa zwiększa poczucie bezpieczeństwa. To w przypadku rodzin z małymi dziećmi jest aspektem priorytetowym.

 

Kolejną kwestią związaną z bezpieczeństwem jest specyfika profilu mieszkańców osiedli zlokalizowanych na przedmieściach. To – jak zostało wspomniane – przede wszystkim rodziny z dziećmi i seniorzy. I to też wpływ na bezpieczeństwo i standard życia na takich osiedlach.

 

2. Daleko od zgiełku miasta

 

To dla wielu osób bardzo duża zaleta przedmieścia. Z drugiej strony ktoś, kto przez długi czas mieszkał w centrum, może mieć problem z „odnalezieniem się” w nowej, spokojnej rzeczywistości:). Jeśli jednak szukamy takiego miejsca, to mieszkania zlokalizowane na przedmieściach będą idealnym wyborem.

 

Takie osiedla często – oczywiście trzeba wziąć pod uwagę specyfikę miasta – są położone z dala od ruchliwych części miejscowości. Jest tam też cicho (pomijając oczywiście „hałas” toczącego się na nim codziennego życia), co jest dodatkową zaletą. Nie będziemy musieli znosić dużego natężenia ruchu drogowego. Związanego z tym hałasu, ale też wszechobecnych spalin.

 

Ale jeśli jesteśmy przy transporcie drogowym, to na jedną kwestię warto zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania. Musimy sprawdzić jak wygląda dojazd do centrum miasta. W którym to zwykle znajdują się ważne urzędy, ale także nasze miejsce pracy. Tak abyśmy nie spędzali większości dnia na staniu w korkach, zamiast odpoczywając w spokojnej okolicy na swoim osiedlu.

 

3. Dostęp do terenów rekreacyjnych

 

To kolejna zaleta nie tylko z punktu widzenia rodzin z dziećmi, ale też i seniorów. Kto nie chciałby mieć w mieście dostępu do terenów zielonych na których można przyjemnie spędzić wolny czas.

 

I to właśnie lokalizacja mieszkania na przedmieściach daje nam taką możliwość. To zwykle osiedla położone w niedalekiej odległości od lasów i rzek. Znajdziemy też boiska i ścieżki rowerowe – idealne dla osób aktywnych. Z Rzeszowa dodatkowo niedaleko jest do malowniczych terenów Bieszczad i Beskidu Niskiego. Miejsc w których odpoczywać można bez końca:). I to zaleta tego miasta niezależąca od tego jaką lokalizację wybierzecie.

 

Bliskość terenów rekreacyjnych to dobra informacja dla rodzin z dziećmi (maluchy będą miały się gdzie wyszaleć), ale i seniorów. Ci ostatni znajdą dla siebie ciche i spokojne miejsce na chwilę odpoczynku.

 

4. Nowoczesne budownictwo

 

Wynika to z racji tego, że – jak zostało wspomniane - obrzeża miasta są opanowane przez rynek pierwotny. Osiedla budowane są przy użyciu nowoczesnych technologii. Tak aby sprostać wymaganiom mieszkańców. Te technologie gwarantują również solidność wykonania i wykończenia. To z kolei ma przełożenie na co najmniej kilka aspektów mieszkania.

 

Wspominane już bezpieczeństwo, to jeden z nich. Drugim są oszczędności, które będziemy mogli zrobić, decydując się na takie mieszkanie. Nie tylko te związane z brakiem potrzeby remontu (gdzie w przypadku „wtórnego” musi być to zwykle ujęte w kosztorysie). Rynek pierwotny to nowe okna, drzwi i świeżo położone instalacje. Te ostatnie wykonane są przy użyciu nowoczesnych rozwiązań. I właśnie dzięki temu będziemy mogli na przykład oszczędzić na rachunkach. W przypadku starszego budownictwa nierzadko już na początku musimy wydać dodatkowe pieniądze na wymianę wspomnianych instalacji, czy okien na nowe.

 

Kolejną zaletę rynku pierwotnego (nie tylko w przypadku mieszkań zlokalizowanych na przedmieściach) docenią seniorzy. Chodzi o udogodnienia, które się w na takich osiedlach pojawią. Windy w niskich budynkach, ułatwienie dla osób poruszających się na wózkach itp. Istotnym aspektem jest dostęp do miejsc parkingowych. Nie będziemy zmuszeni walczyć o nie, tak jak bardzo często jest w przypadku mieszkań znajdujących się w centrum miast. Niestety tak to zwykle wygląda, gdy wprowadzamy się do starego bloku (kamienicy).

Artykuły

Remont jesienią i zimą – czy to dobry pomysł?
piątek, 23 sierpnia 2019

Remont jesienią i zimą – czy to dobry pomysł?

Porady dzięki, którym przeprowadzić zmiany w mieszkaniu w czasie zimnych miesięcy w roku. Przegląd najważniejszych kwestii z tym związanych
Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?
wtorek, 20 sierpnia 2019

Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca do zamieszkania? Najważniejsze aspekty związane z dużymi i niewielkimi miejscowościami.
Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki
sobota, 17 sierpnia 2019

Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki

Sprawdź w jaki sposób nie aranżować łazienki. Spis błędów, których należy unikać

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Lokalizacja mieszkania – przedmieścia. 4 zalety takiego rozwiązania
Ocena 4.94/5 na podstawie 74 Opinii.