demo
Udostępnij:
24 stycznia 2019

Lokalizacja mieszkania – centrum. 4 zalety takiego wyboru

To dla wielu osób najlepsze miejsce do codziennego życia w mieście. Przed podjęciem takiej decyzji warto poznać zalety lokalizacji mieszkania w centrum. Tak by przekonać się czy również dla nas to dobry wybór.

Lokalizacja mieszkania w centrum – dla kogo?

W zasadzie dla wszystkich oczywiście przy założeniu, że warunki, które wytycza to miejsce w mieście, będą nam odpowiadać. Najczęściej mieszkania w centrum wybierają single. Rynek wtórny – który przeważa w tej lokalizacji – ma dla takich osób zalety, ale również i wady. W centrum miasta bardzo często mieszkają również osoby starsze.

Wracając do osób wchodzących dopiero w dorosłe życie, szukających nowych mieszkań rynek pierwotny ma sporo do zaoferowania w centrum miasta. Wiele w kwestii zależy od miejscowości i jej specyfiki. W Rzeszowie w tej lokalizacji znajdują się dwa nowoczesne osiedla. To Bella Dolina (nieco dalej od centrum) i Skyres. Na tym ostatnim jest dostępne to 46-metrowe mieszkanie. Idealne dla singla.

1. Lokalizacja mieszkania w centrum – wszędzie blisko

To bez wątpienia jedna z częściej wymienianych zalet tego miejsca w mieście. To właśnie w centrum miasta znajdują się najważniejsze urzędy. Dla osób młodych dość istotną kwestią może być to, że właśnie w tej lokalizacji znajduje się centrum kulturalne i rozrywkowe miasta. Oczywiście wiele w tej kwestii zależy od specyfiki tego ostatniego. Ale jednak najczęściej tak właśnie jest.

Nie inaczej wygląda to w przypadku Rzeszowa. To właśnie w centrum miasta znajdują się puby i kluby, ale także kina, teatry i filharmonia. Bez trudu można znaleźć coś interesującego, a także miejsce w którym spędzimy czas ze znajomymi. W centrum Rzeszowa znajduje się też bardzo duża galeria handlowa. Są w niej sklepy w których można zrobić „niecodzienne zakupy”. Oczywiście są w tej lokalizacji apteki, które oby przydawały się jak najrzadziej. A także sklepy spożywcze w których zrobimy te codzienne zakupy.

2 Transport publiczny

Ten czynnik związany z wyborem lokalizacji mieszkania w centrum jest w dużej mierze zależny od cech indywidualnych miasta. Natomiast można powiedzieć, że w wielu miejscowościach jest on dobrze rozwinięty, a co za tym idzie stanowi sporą zaletę. Szczególnie z perspektywy osoby młodej, która niekoniecznie posiada samochód, lub w miarę możliwości chce ograniczyć korzystanie z niego.

Rzeszów pod tym kątem można zaliczyć do grupy miast z dobrze rozwiniętym transportem publicznym. Niepozbawionym pewnych wad, ale nie są one aż tak uciążliwe. Zwłaszcza jeśli chcemy poruszać się w obrębie miasta. Z drugiej strony – jak zostało wspomniane – bardzo dużo potrzebnych do codziennego funkcjonowania miejsc jest na wyciągnięcie ręki, co ogranicza – nierzadko do minimum – korzystanie z takiej formy poruszania się po mieście. Wybór lokalizacji mieszkania w centrum, to też oszczędność pod tym kątem.

3. Bogata oferta

Nie tylko mieszkań z rynku wtórnego. Chociaż faktem jest, że to on dominuje w centrach większości miast. Wybór takiego mieszkania ma swoje zalety (między innymi podstawową cenę) i wiele osób korzysta z takiej możliwości. Rynek ma naprawdę bogatą ofertę. Zróżnicowaną pod kątem metrażu, rozmieszczenia pomieszczeń, stanu mieszkań itd. I nie chodzi jedynie o rynek wtórny, ponieważ i ci którzy szukają nowoczesnego budownictwa znajdą coś dla siebie.

Często w kontekście lokalizacji centrum jako wada podawana jest cena. Podobnie jak w przypadku innych kwestii związanych z tą częścią miasta i tutaj wpływ mają czynniki indywidualne wynikające ze specyfiki danej miejscowości. Decydując się na Warszawę czy Wrocław będziemy musieli nastawić się na wysokie ceny za metr kwadratowy. Jeśli jednak chcemy zamieszkać w Rzeszowie – łatwiej będzie znaleźć zdecydowanie tańsze lokale. I to również w przypadku rynku pierwotnego.

4. Miejsce dla chcących czerpać z życia

Pełnymi garściami. Oprócz wymienionych już wcześniej miejsc z ofertą kulturalną i pubów (klubów), gdzie spędzimy czas ze znajomymi w centrum miasta znajdziemy o wiele więcej rzeczy, które zaspokoją nasze wymagania.

Jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia, to bez trudu „wypatrzymy” w najbliższej okolicy siłownię czy klub fitness. Centrum miasta pełne jest też miejsc w których można zjeść. I to również zdrowo, więc nie jesteśmy zmuszeni tylko do fast foodu. Ta kwestia jest często ważna dla osób, które ograniczają do minimum stołowanie się w swoich domach.


W Rzeszowie wybór lokalizacji mieszkania w centrum nie zamyka nas w mieście. Przeciwnie. Ze wspomnianych Osiedli Skyres i Bella Dolina bez trudu (również przy pomocy transportu miejskiego) wydostaniemy się z miasta. Dla osób, które uwielbiają podróżować świetną informacją będzie dostęp do lotniska Jasionka. Można do niego dojechać samochodem w kilkanaście minut. Dla tych, którzy cenią sobie w podróżowaniu drogą lądową, też mamy dobrą informację. W przypadku obu osiedli łatwo wydostać się na autostradę A4.

W centrum Rzeszowa znajdują się również miejsca w których można odpocząć od zgiełku miasta. Zatrzymać się na chwilę. Nawet jeśli czerpiemy z życia pełnymi garściami potrzebujemy takiego momentu odpoczynku:).

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN