demo
Udostępnij:
31 grudnia 2016

Lokalizacja mieszkania – 4 sprawy o których warto pamiętać

Decyzja została podjęta. Przed Wami zakup mieszkania. Zaczynacie rozglądać się za najbardziej korzystną lokalizacją. Warto w czasie szukania pamiętać o paru sprawach.

Wybierz mieszkanie dla siebie

To jest nadrzędna zasada, która się należy kierować. To Wy będziecie w nim mieszkać przez następne kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia i warto się nimi się kierować. Patrzcie jednak też na kwestie funkcjonalności. To te dwie kwestie w dużym stopniu odpowiadają za wybór mieszkania. Wolisz raczej spokój niż miejski zgiełk? Nie wybieraj mieszkania w centrum, nawet jeśli cena będzie zadowalająca.

Lokalizacja

To bardzo ważna kwestia. Warto się zastanowić czego tak naprawdę szukacie. Czy potrzebujecie szybkiego dostępu do centrum. A może jednak pracujecie za miastem, więc „przyda się” szybki dojazd do pracy. Czy w najbliższej okolicy są centra handlowe, albo hipermarket? Ważne są też zieleń i tereny rekreacyjne. Warto również zwrócić uwagę na zagospodarowanie terenu. Jeśli jest on pusty to możemy być prawie pewni, że w niedługiej perspektywie będziemy mieli pod oknem plac budowy.

Jak wygląda najbliższa okolica?

Nie chodzi tylko o wspomnianą wyżej kwestię zagospodarowania terenu. Warto przed zakupem mieszkania zorientować się (zwłaszcza, gdy przeprowadzamy się do nowego miasta) czy okolica jest bezpieczna. Czy jest ona spokojna i cicha? Chociaż do hałasu za oknem da się przyzwyczaić, to jednak lepiej mieszkać z dala od hałaśliwych rejonów miasta.

Ważnym elementem jest też zabezpieczenie najbliższej okolicy bloku. Zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Czy na osiedlu jest monitoring? Czy zabezpiecza jej całodobowa ochrona? To ważne pytania na które należy znać odpowiedź. To w jaki sposób wygląda (i czy w ogóle jest) plac zabaw też powinniście wziąć pod uwagę.

Odrębną kwestią jest komunikacja. To czy do centrum dostaniecie się w 15 minut, czy będzie wystawać godzinami w korkach. Bierzecie pod uwagę między innymi działanie komunikacji publicznej,ale też i własny samochód. I musicie mieć na uwadze to, że będziecie w danej lokalizacji mieszkać przez lata.

Rozkład mieszkania

W tym wypadku najlepiej kierować się funkcjonalnością. Ważne są Wasze upodobania, ale pamiętajcie - to mieszkania na lata. Dlatego to tak bardzo istotna kwestia przy zakupie. Dobrze jest też zwrócić uwagę na jego orientację względem stron świata. Czy chcecie mieszkania, które jest słoneczne (to często pierwszy wybór, ale w dłuższej perspektywie może się okazać wcale nie takim dobrym)? Jeśli lubicie pospać, to sypialnia z oknem skierowanym na wschód to zły pomysł. Czy w okresie lata będziecie mogli liczyć na odrobinę chłodu w mieszkaniu? To też warto wziąć pod uwagę.

Przykładowo lokalizacja południowa to niezbyt dobre rozwiązanie dla sypialni. W tym wypadku lepiej by okna wychodziły na pozostałe kierunki świata. Jeśli chodzi o kuchnię, to najlepiej, aby była ona zorientowana w stronę północy lub wschodu. Południowa lokalizacja, podobnie jak w przypadku kuchni będzie sporym problemem.

 

 

 

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN