Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Wybrać jasną czy ciemną podłogę?

Wybrać jasną czy ciemną podłogę?

Za Tobą kupno nowego mieszkania, a gdy tylko odbierasz klucze do swoich czterech kątów, przychodzi moment wykańczania wnętrza. Pierwsze decyzje, które podejmiesz będą dotyczyć ścian i podłóg. Skupimy się teraz na tych drugich.Wszystkie materiały do wykańczania podłogi oferowane są w różnych barwach. Kolory te można podzielić na jasne i ciemne. Wybranie bieli albo np. ciemnego brązu daje zupełnie inny efekt. Duże zainteresowanie wzbudzają teraz białe podłogi, czyli najjaśniejsze ze wszystkich. Jednak, jak i inne jasne, mają one swoje wady. Przy ciemnych też nie brakuje plusów i minusów.

Korzyści z wyboru jasnej podłogi

Wybierając jasne barwy posadzki, powiększy się wnętrze optycznie. Taki efekt dadzą wszystkie jasne podłogi, czy będą beżowe, czy białe albo jasnoszare. Wszystkie też uczynią pomieszczenie jaśniejszym. Najmocniejsze rozjaśnienie i powiększenie zapewnią białe podłogi. Dodatkowo wprowadzą one klimat świeżości do wnętrza. Jest jednak i wada jasnych kolorów posadzki. To mniejsza przytulność wnętrza niż ta, którą zapewnią ciemne podłogi. Najlepiej jest pod tym względem, jeśli wybierze się ciepły jasny beż, najgorzej przy białym kolorze.

Zalety wykonania ciemnych podłóg

Wybierając ciemne materiały na wykończenie podłogi, czyni się przestrzeń przytulniejszą. Tak jest, nawet jeśli jej odcień jest chłodny. Ciemnoszara podłoga dodaje przytulności, tak samo, jak i brązowa. Druga ważna korzyść to więcej elegancji we wnętrzach. Dla niektórych osób znaczenie może mieć też, że ciemne podłogi zapewniają wrażenie stabilności wnętrza. Jednak, kiedy pomieszczenie jest słabo nasłonecznione i z ciemnymi ścianami, to przy ciemnej posadzce może być w nim mroczno.
Znaczenie może mieć i kwestia utrzymania pomieszczeń w czystości. Jednak pod tym względem nie górują ani jasne podłogi, ani ciemniejsze. Na jasnych widać bardziej zabrudzenie, a na ciemnych kurz. Jedne i drugie trzeba przynajmniej raz w tygodniu doprowadzić do porządku.

Artykuły

Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?
wtorek, 20 sierpnia 2019

Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca do zamieszkania? Najważniejsze aspekty związane z dużymi i niewielkimi miejscowościami.
Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki
sobota, 17 sierpnia 2019

Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki

Sprawdź w jaki sposób nie aranżować łazienki. Spis błędów, których należy unikać
Jadalnia – w jaki sposób ją urządzić?
środa, 14 sierpnia 2019

Jadalnia – w jaki sposób ją urządzić?

Wskazówki, które pozwolą Ci stworzyć idealne miejsce na spożywanie posiłków z całą rodziną.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Wybrać jasną czy ciemną podłogę?
Ocena 4.91/5 na podstawie 27 Opinii.