Jasna czy ciemna podłoga do nowego mieszkania?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Wybrać jasną czy ciemną podłogę?

Wybrać jasną czy ciemną podłogę?

Za Tobą kupno nowego mieszkania, a gdy tylko odbierasz klucze do swoich czterech kątów, przychodzi moment wykańczania wnętrza. Pierwsze decyzje, które podejmiesz będą dotyczyć ścian i podłóg. Skupimy się teraz na tych drugich.Wszystkie materiały do wykańczania podłogi oferowane są w różnych barwach. Kolory te można podzielić na jasne i ciemne. Wybranie bieli albo np. ciemnego brązu daje zupełnie inny efekt. Duże zainteresowanie wzbudzają teraz białe podłogi, czyli najjaśniejsze ze wszystkich. Jednak, jak i inne jasne, mają one swoje wady. Przy ciemnych też nie brakuje plusów i minusów.

Korzyści z wyboru jasnej podłogi

Wybierając jasne barwy posadzki, powiększy się wnętrze optycznie. Taki efekt dadzą wszystkie jasne podłogi, czy będą beżowe, czy białe albo jasnoszare. Wszystkie też uczynią pomieszczenie jaśniejszym. Najmocniejsze rozjaśnienie i powiększenie zapewnią białe podłogi. Dodatkowo wprowadzą one klimat świeżości do wnętrza. Jest jednak i wada jasnych kolorów posadzki. To mniejsza przytulność wnętrza niż ta, którą zapewnią ciemne podłogi. Najlepiej jest pod tym względem, jeśli wybierze się ciepły jasny beż, najgorzej przy białym kolorze.

Zalety wykonania ciemnych podłóg

Wybierając ciemne materiały na wykończenie podłogi, czyni się przestrzeń przytulniejszą. Tak jest, nawet jeśli jej odcień jest chłodny. Ciemnoszara podłoga dodaje przytulności, tak samo, jak i brązowa. Druga ważna korzyść to więcej elegancji we wnętrzach. Dla niektórych osób znaczenie może mieć też, że ciemne podłogi zapewniają wrażenie stabilności wnętrza. Jednak, kiedy pomieszczenie jest słabo nasłonecznione i z ciemnymi ścianami, to przy ciemnej posadzce może być w nim mroczno.
Znaczenie może mieć i kwestia utrzymania pomieszczeń w czystości. Jednak pod tym względem nie górują ani jasne podłogi, ani ciemniejsze. Na jasnych widać bardziej zabrudzenie, a na ciemnych kurz. Jedne i drugie trzeba przynajmniej raz w tygodniu doprowadzić do porządku.

Artykuły

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek
niedziela, 31 maja 2020

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek

W jaki sposób zaaranżować to miejsce w naszym mieszkaniu? Skorzystaj z naszych wskazówek.
Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady
czwartek, 28 maja 2020

Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady

Nasz poradnik może być wybrać nieruchomość z rynku wtórnego.
Jak kupić nowe mieszkanie? Przydatne wskazówki
poniedziałek, 25 maja 2020

Jak kupić nowe mieszkanie? Przydatne wskazówki

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie mieszkania? Dowiecie się z naszego tekstu

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Wybrać jasną czy ciemną podłogę?
Ocena 4.91/5 na podstawie 27 Opinii.