demo
Udostępnij:
12 sierpnia 2017

Wynajem mieszkania – jak znaleźć idealne lokum dla studenta?

Chociaż do początku roku akademickiego zostało jeszcze sporo czasu i większość studentów pewnie bawi się w najlepsze na wakacjach, to dobrze byłoby je na chwilę przerwać i załatwić tę sprawę. Jak znaleźć idealne mieszkanie?

 

Kiedy szukać?

 

Generalnie rzecz biorąc wszystko zależy od predyspozycji przyszłego studenta. Jeśli stać go na droższe, to może szukać nawet kilka dni przed 1 października:). A tak poważniej: im wcześniej, tym lepiej.

 

Jeśli zależy nam na tym, aby w portfelu zostało jak najwięcej pieniędzy, możemy szukać szczęścia w akademikach. Natomiast tę sprawę najlepiej załatwić zanim wyjedziemy na wakacje. Szanse na pokój w akademiku dla pierwszorocznego studenta zwykło określać się jako „niewielkie”. Próbować jednak zawsze warto.

 

Jeśli chcemy mieszkać bardziej „po domowemu”, to sierpień jest ostatnim dzwonkiem, jeśli ma być w miarę tanio. Pozostaje też kwestia wyboru. We wrześniu, który z perspektywy szukającego mieszkania studenta, jest najgorszym miesiącem, większość lepszych ofert będzie już nieaktualna.

 

Jeśli jednak zostaniemy zmuszeni do zamieszkania w lokalu mocno odbiegającym od standardów, to pierwszą okazję do zmiany będziemy mieli w okolicach grudnia. Często to w tym miesiącu pojawia się dużo ofert i będziemy w czym wybierać.

 

Cena i komfort

 

To kolejna istotna kwestia. Na pewno – i to bardziej informacja dla osób, które chcą przygotować mieszkanie pod wynajem – mocno zmieniły się predyspozycje studentów. Coraz trudniej spotkać osoby, które zadowolą się „byle czym”.

 

Chociaż oczywiście – wracając do szukania mieszkania – znajdziemy perełki z wystrojem wnętrz rodem sprzed kilkudziesięciu lat. Chcemy komfortu, ale za niską ceną. I to oczywiście sytuacja niezwykle rzadka. Jeśli mieszkanie jest w bloku, który ma kilka czy kilkanaście lat, musimy przygotować się na dużo wyższe wydatki. Na szczęście jednak zwykle idzie za tym większy komfort.

 

Możemy oczywiście zdecydować się na wynajęcie takie mieszkania z kilkoma osobami. Mniej zapłacimy, ale musimy się liczyć z „kosztami” funkcjonowania z ludźmi, których najczęściej nie znamy.

 

Wielu studentów wybiera mieszkanie w okolicach swojej uczelni. Jest to sensowne rozwiązanie, ale nie w każdym przypadku. Na pewno sprawdza się to w mniejszych ośrodkach akademickich. Jeśli uczelnia jest dalej od centrum, możemy też spodziewać się niższej ceny. Chociaż nie jest to regułą. No i oczywiście ceny są uzależnione od miasta. Większe, jak Warszawa czy Wrocław, są droższe niż chociażby Rzeszów.

 

 

Wynajmujemy!

 

Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu mieszkania a zanim podejmiemy decyzję? Przede wszystkim wypytać w zasadzie o wszystko:). Warto też się zorientować czy w mieszkaniu są jakieś usterki. Ważny jest swobodny dostęp do pralki czy odkurzacza. Chociaż w większości mieszkań to już standard, trzeba się zorientować jak jest z dostępem do internetu. Koniecznie zajrzyjmy do kuchni, aby zobaczyć jakim sprzętem będziemy mogli dysponować.

 

Jeśli chodzi o samą umowę, to są dwie możliwości. Jedna z form to użyczenie lokalu. Bardzo rzadko spotykana. Częściej jest to umowa o wynajem lokalu. Musimy zwrócić uwagę na od kiedy do kiedy obowiązuje. Czy automatycznie będzie przedłużana. Kiedy możemy ją zerwać. Jak będziemy płacić. Warto zwrócić uwagę na termin do którego mamy uregulować rachunki.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN