demo
Udostępnij:
11 kwietnia 2019

Wiosenne zmiany w mieszkaniu – poznaj sprawdzone rozwiązania

Ta – ulubiona przez wielu – pora roku na dobre już u nas zagościła. Wiosna to najlepszy czas na zmiany w mieszkaniu. Te mniejsze i takie, które będą od nas wymagały nieco więcej czasu i pracy.

Wiosna to dobry czas na remont mieszkania

Zwłaszcza jeśli do tej pory odkładaliśmy go w nieskończoność. A to przecież nie jest wcale taką rzadką sytuacją, prawda?:). Na temat remontu mieszkania pisaliśmy już wielokrotnie, dlatego tutaj jedynie ogólne kwestie. Przygotowując się do niego warto przede wszystkim zastanowić się co chcemy, lub musimy zmienić. Po drugie należy przygotować harmonogram poszczególnych prac. Przede wszystkim po to, aby mniej więcej ocenić czas jaki będziemy potrzebowali na zmiany. I aby całość przeprowadzić w miarę sprawnie. No i oczywiście kosztorys. W tym wypadku należy pamiętać o jednej złotej zasadzie. Koszt zawsze będzie wyższy, od tego który wyliczymy;).

Wiosenne zmiany w oknach

Zimą zwykle te ostatnie chowamy za ciężkimi zasłonami. I nie mam w tym nic dziwnego. Na zewnątrz i tak nic ciekawego się nie dzieje, a poza tym przez większość dnia jest ciemno. Ale wiosna to czas, kiedy tych ciężkich zasłon musimy się pozbyć. Po pierwsze dlatego, że powinniśmy do naszego mieszkania wpuścić jak najwięcej naturalnego światła. I oczywiście wiosny. Po drugie takie zasłony przytłaczają wnętrza. O ile zimą nie jest to aż tak dużym problemem, to wiosną powinno być w naszym mieszkaniu lekko i zwiewnie:).

Kontynuując proces zmian, warto też zastanowić nad obecnością firanek w oknach. Jeśli nie chcemy się ich pozbywać całkowicie, to może zdecydujmy się na krótszy model?

Wiosenne zmiany w mieszkaniu – zielono mi!

To kolor, który jest jednym z tych, jakie powinny zagościć w naszych wnętrzach. W jego przypadku najlepiej sprawdzą się rośliny. Im więcej ich wiosną, tym lepiej. Przy założeniu, że w mieszkaniu nie ma osoby (osób) z alergią. Niektóre z kwiatów doniczkowych w takiej sytuacji będą sporym problemem. W tej grupie znajdują się między innymi te intensywnie pachnące. Mowa tutaj chociażby o hiacyncie, primuli i niektórych odmianach żonkili. Uczulać może też fiskus (mimo, że akurat w tym wypadku ciężko powiedzieć, że pachnie on intensywnie).

Jeśli nasze mieszkanie jest wolne od alergii, to powinniśmy korzystać z roślin w jak największym stopniu. I nie tylko wiosną. Dla nieprzekonanych mamy „5 powodów dla których warto mieć domowe rośliny”:).

Wiosenne dekoracje

To kolejny prosty sposób na zmianę wystroju swojego mieszkania. Ogranicza nas tak naprawdę jedynie wyobraźnia. Oczywiście warto brać pod uwagę również dostępne miejsce w mieszkaniu. Natomiast tak naprawdę wystarczą niewielkie elementy dekoracyjne, które wprowadzą wiosnę do naszych wnętrz. Świetnie takie rozwiązania sprawdzą się na oknach. Ozdoby możemy też przygotować sami. A następnie przystroić mieszkanie.

Jako wiosenne dodatki doskonale sprawdzą się poszewki na poduszki z motywami kwiatowymi. Narzuta na łóżko, albo pokrowiec na koc – również z tymi ostatnimi. Możliwości tak naprawdę mamy mnóstwo.

Wiosenne porządki – sprawdzone tricki

To chyba najlepszy sposób na zmiany w mieszkanie w czasie tej pory roku. I zarazem najbardziej znienawidzony:). Ale wiosenne porządki to mus. Bo po zimie zwykle sporo się nagromadziło. I nie tylko kurzu. Aby ten proces ułatwić i usprawnić warto poznać kilka tricków.

Wiosenne porządki powinniśmy zacząć od przygotowania planu. I rozdzielenia między domowników poszczególnych prac. To pozwoli uniknąć nieporozumień. I da nam też szansę na zaoszczędzenie czasu.

Sporą grupą tricków związanych ze sprzątaniem stanowią domowe metody, które możemy zastosować. Są one bardzo proste w przygotowaniu. Ale to niejedyna ich zaleta. Są również tanie. I w dużym stopniu ograniczają potrzebę kupowania kilku preparatów do czyszczenia o odrębnym zakresie działania.

I tutaj za świetny przykład posłuży ocet. To jeden z najtańszych środków czystości. Przy jego pomocy możemy między innymi pozbyć się kamienia w łazience (jak również z czajnika), wyczyścić rury i usunąć nieprzyjemny zapach z nich. Ocet sprawdzi się też w przypadku mocno zabrudzonego piekarnika. Pomaga on również pozbyć się przykrego zapachu z lodówki.

Kolejnym takim domowym środkiem czystości jest soda. Przy jej pomocy można na przykład umyć naczynia. Do wody wystarczy dodać łyżkę sody oczyszczonej. Jeśli dodatkowo chcemy „uzyskać” nutę zapachową, to możemy skorzystać z pomocy olejku cytrynowego.

Soda oczyszczona jest bardzo często polecana jako naturalny sposób do czyszczenia dywanów. Pozwoli ona usunąć nieprzyjemny zapach z niego. Suchy dywan wystarczy posypać sodą oczyszczoną (nie musicie jej żałować:) ). I po około 15 minutach dokładnie go odkurzyć. Soda pozwoli nam też wyczyścić zlew wykonany ze stali nierdzewnej. W bardzo prosty sposób. Wystarczy posypać sodą zlew. Po kilkunastu minutach zabrać się za szorowanie.

A na koniec prosty trick, który pozwoli oszczędzić nam czas. Wiosenne (zresztą nie tylko) porządki powinniśmy przeprowadzać według prostych zasad. Od góry do dołu (tak by nie musieć wracać do jakiegoś miejsca) i od lewej do prawej. Powodzenia!:)

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN