demo
Udostępnij:
07 marca 2019

Wiosenne porządki w mieszkaniu – Praktyczne porady cz. 2

Z pierwszej części tego poradnika dowiecie się jakie są domowe sposoby, które można w ramach sprzątania wykorzystać. Poniżej zajmiemy się między innymi łazienką, którą warto w czasie wiosennych porządków w mieszkaniu odświeżyć.

Może zmiana aranżacji?

Zanim jednak przejdziemy do tego pomieszczenia, rozważymy taką możliwość. Wiosenne porządki w mieszkaniu to dobrym moment na zmianę stylu aranżacji naszych wnętrz. Warto je będzie – nie tylko dosłownie – przewietrzyć. Zima to zwykle czas w którym gromadzimy wiele rzeczy. Chowamy je po szafach w myśl zasady „wyrzucimy to później”. Efektem będzie nadmiar rzeczy w naszym mieszkaniu. Jeśli mamy niewielki metraż, to będzie to sporym problemem. Ale również duże mieszkanie (jak chociażby to ponad 68-metrowe na osiedlu Bella Dolina w Rzeszowie) nie powinno nas „kusić” do takiego działania.

Na jaki styl zdecydować się wiosną? W zasadzie nie musimy przeprowadzać jakiś wielkich zmian w naszych mieszkaniach. Wystarczy jak pojawią się w nim wiosenne kolory. Wracając do stylów aranżacji wnętrz, to dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie wnętrz „po skandynawsku”. Ewentualnie wariacją na temat tego stylu. Jednym z wyznaczników jest podejście eko. To akurat bardzo dobrze sprawdzi się wiosną.

Styl skandynawski to też minimalizm. Dzięki takiemu wyborowi pozbędziemy się nagromadzonych, często niepotrzebnych dodatków. A jeśli szukacie inspiracji zajrzyjcie do przeglądu „Najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz”.

Wiosenne porządki w mieszkaniu – łazienka

To drugie po kuchni pomieszczenie, któremu w czasie takiego generalnego sprzątania, warto poświecić więcej uwagi. W czasie wiosennych porządków zajrzymy do miejsc, których zwykle staramy się unikać. Chociażby po to, aby sprawdzić czy pojawiła się pleśń, lub nie zaczął rozwijać grzyb.

Łazienka to wilgotne miejsce, a więc doskonałe środowisko dla wspomnianych powyżej. Jeśli faktycznie pojawił się w tym pomieszczeniu taki problem, to do jego usunięcia możemy wykorzystać profesjonalne preparaty, ale też i domowe sposoby.

Wśród tych ostatnich prym wiodą opisywane już w pierwszej części poradnika soda i ocet. W przypadku łazienki ten ostatni warto przed użyciem wlać do butelki z atomizerem. To zdecydowanie ułatwi nam porządki. Do takiego sprzątania łazienki bez „chemii” można również wykorzystać cytrynę (a dokładniej soku z niej) i wodę utlenioną.

Do usunięcia grzyba lepiej będzie wykorzystać jednak profesjonalne rozwiązania. Chociaż są i domowe sposoby na taki problem. Do najczęściej wymienianych zalicza się między innymi ocet spirytusowy, a także olejki: herbaciany, lawendowy i goździkowy.

Zanim zdecydujemy się na sprzątanie łazienki w czasie wiosennych porządków w mieszkaniu warto przygotować plan działania. Będzie on dotyczył przede wszystkim kolejności działań. W czasie takiego sprzątania nie możemy zapomnieć nie tylko o większych rzeczach takich jak pralka, czy kabiną prysznicowa. Na naszą uwagę „zasługują” też kratki wentylacyjne i oświetlenie. W czasie wiosennych porządków dobrze było by się również zająć myciem kafelków w łazience.

Sprzątamy sypialnię - porady

To pomieszczenie, które wymaga regularnego „odświeżania”. Ale z tą ostatnią bywa różnie:). Wraz ze zbliżającą się wiosną warto to zmienić. A rozpoczniemy od generalnych porządków w sypialni. Cały proces – podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach – zaczynamy od górnych części pomieszczenia. Bardzo dokładnie pozbędziemy się kurzu z szafek. Przy okazji omiatamy też elementy oświetlenia, ale również obrazy, jeśli takowe w sypialni mamy.

Wiosenne porządki w mieszkaniu to dobry czas na wypranie zasłoń i firanek. To samo warto zrobić z kocem i narzutami. Ciężkie zasłony w okresie wiosennym i letnim chowamy głęboko do szafek. A jeśli jesteśmy przy tych ostatnich, to często sypialnia służy nam jednocześnie za garderobę. I zbliżająca się wiosna to bardzo dobry czas na pozbycie się starych ubrań i tych, których na pewno nie będziemy nosić. I zero litości:). Nie zostawiajmy dawno nienoszonego ubrania w myśl zasady „może moda na nie wróci”. Przewietrzmy szafki i nagle okaże się, że pojawi się sporo przestrzeni do wykorzystania.

Na koniec sprzątania sypialni zostawiamy sobie podłogę. Jednym z charakterystycznych elementów wiosennych porządków w mieszkaniu jest oczywiście trzepanie dywanów. I bez tego również w sypialni się nie obędzie. Dalsze działania w tym obszarze będą zależne od materiału z jakiego mamy wykonaną podłogę. Jeśli jest ona zrobiona na przykład z drewna (tak lakierowanego, jak i olejowanego), to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy sprzątaniu. Pielęgnacja wymaga od nas dużej ostrożności. I przestrzegania pewnych zasad.

Na rynku jest dostępna ogromna ilość preparatów przeznaczonych do pielęgnacji sprzątania podłóg. Aby wytrzymała ona jak najdłużej – nie tylko w sypialni – warto przestrzegać zaleceń jej producenta. Dotyczy to użytkowania, miejsca w mieszkaniu w którym dany rodzaj podłóg powinien być umieszczony. I oczywiście preparatów do czyszczenia jakie możemy wykorzystać. W tym ostatnim aspekcie w krew musi nam wejść dokładne czytanie etykiet takich produktów. Jeśli na preparacie znajduje się informacja, że nadaje się on do wielu rodzajów podłóg (albo wręcz do wszystkich), to powinniśmy go potraktować z dużą dozą podejrzliwości.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN