demo
Udostępnij:
19 listopada 2018

Trendy w aranżacji na jesień i zimę – przegląd

Zmieniają się one praktycznie z roku na rok. Jeśli chcecie trzymać rękę na pulsie, przyda się nasz przegląd w którym wskazujemy, jakie są obecnie trendy w aranżacji mieszkań.

Styl skandynawski wciąż modny, ale…

W tym roku jednak z pewnymi zmianami. Zacznijmy od przypomnienia czym charakteryzuje się styl skandynawski. Wnętrza urządzane w ten sposób „budują” sporą przestrzeń.Są one bardzo jasne. W miarę możliwości wpuszczamy do mieszkania jak najwięcej światła. Dominującym kolorem w poszczególnych pomieszczeniach jest biel. Styl skandynawski stawia na naszą wygodę i komfort. Urządzając wnętrza wybieramy naturalne materiały. Styl ten stawia w aranżacji na ekologię. I podkreślić możemy to na wiele sposobów.

W 2018 roku we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim mocno akcentowane są elementy vintage. Wyrażane są przede wszystkim przez dodatki z „bogatą historią”. Ewentualnie takie, które są stylizowane „wiekowe”. Warto jednak pamiętać o tym, że styl skandynawski nie lubi dużej ilości niepotrzebnych dodatków. Nasze wnętrza powinny być urządzone w sposób praktyczny i funkcjonalny.

Powrót stylu glamour

Przez wiele osób ten sposób określany jest mianem „zbytecznej przesady w aranżacji”, lub bardziej dosadnie – synonimem kiczu. Z drugiej strony bez trudu znajdziemy zwolenników stylu glamour. Aranżowanie wnętrz w taki sposób sprawdzi się przede wszystkim w dużych mieszkaniach (takim jak to ponad 59-metrowe na Osiedlu Paderewskiego Park w Rzeszowie).

Ważne w przypadku stylu glamour jest wyczucie smaku, który uchroni nas przed wspominanym kiczem. Co charakteryzuje ten sposób aranżowania wnętrz? Można powiedzieć, że „kocha” on przepych, elegancję i połyskliwość. We wnętrzach królują meble z lustrzanymi frontami, duże kryształowe żyrandole, miękkie dywany i spora ilość dodatków. Styl glamour to również tapety. Lekko połyskliwe z bogatym wzornictwem.

Styl minimalistyczny

Dla osób, którym nie odpowiada „efekciarstwo” wyżej opisanego sposobu, mam inną propozycję. To styl, który od dłuższego czasu ma spore grono zwolenników. Chociaż stawia on przede wszystkim na przestronne wnętrza, to z powodzeniem można go wprowadzić do niewielkiego mieszkania. I to w takiej sytuacji można zauważyć jego praktyczność.

Styl minimalistyczny charakteryzuje się przede wszystkim oszczędnością. Zarówno w formie jak i w dobrze kolorów. Meble we wnętrzach aranżowanych w takim stylu mają gładkie i jednolite powierzchnie. Przede wszystkim w chłodnym kolorach. Popularne w tym stylu są meble modułowe. Dzięki takiemu wyborowi możemy zmienić ustawienie poszczególnych segmentów. Przy niewielkim nakładzie siły zaaranżujemy wnętrze na nowo. Dzięki temu nasze mieszkanie w stylu minimalistycznym nie będzie nudne.

Sposób ten nie lubi dodatków. Należy więc zachować umiar w umieszczaniu ich w naszym mieszkaniu. Jeśli się na decydujemy, to powinna je charakteryzować prostota. Często we wnętrzach w stylu minimalistycznym pojawiają się wzory i kształty geometryczne. Te ostatnie są zresztą właśnie jesienią 2018 roku bardzo modne. W stylu minimalistycznym możemy je wyrazić na przykład poprzez oświetlenie. Wybór lamp o wyrazistych geometrycznych kształtach.

Styl etno

Dzięki niemu nadamy naszym wnętrzom nieco gorącego afrykańskiego klimatu. Na jesień i zimę jak najbardziej. W tym roku właśnie Afryka jest najczęściej wybierana przez zwolenników tego sposobu aranżowania wnętrz. Warto jednak dość oszczędnie operować tym stylem. Łatwo bowiem popaść w przesadę i kicz. Najlepiej więc będzie wyrazić go przy pomocy niewielkiej ilości dodatków. Mogą to być figurki kojarzące się z Afryką, jak również tkaniny. Sprawdzą się też maski i plemienne totemy. Jeśli chodzi o kolory, to zwykle wymienia się zielenie, beże i żółcie.

Trendy w aranżacji 2018 roku – modny mosiądz

To jedna z częściej wymienianych nowinek. W ubiegłym roku modne były dodatki miedziane. W tym stawia się na mosiądz. Jego ciepła barwa wzbogaci wnętrza naszych mieszkań. Dodatki z mosiądzu pasują do naturalnych materiałów (takich jak drewno). Rozjaśnia one też nasze wnętrza.

Jakie kolory wybrać?

Nasze wnętrze powinny być ciekawe, nawet jeśli zdecydujemy się na minimalizm. W tym roku królują jednak przede wszystkim kolory energetyczne. Jesienią i nadchodzącą zimą poprawią nam one samopoczucie. I dodadzą energii do działania:). Stawiamy na optymistyczne wnętrza.

W naszych mieszkaniach powinny się pojawić wspominane już żółcie, ale też czerwień (chociaż w tym wypadku bez przesady) i fiolet. Od ubiegłego roku sporą popularności cieszy się zieleń w srebrzystym odcieniu. Sage green nada naszym wnętrzom bardzo zjawiskowego charakteru. Kolejnym kolorem, który wzbogaci jesienne i zimowe aranżacje jest morelowy. Przypomni nam on o lecie:).

Możemy pokusić się o nieoczywiste połączenia w kwestii kolorów w poszczególnych pomieszczeniach. Chociażby stawiając na barwy ciepłe i zimne. Cały czas jednak – nie tylko przy wyborze kolorów do wnętrz – powinniśmy kierować się jedną naczelną zasadą. Musimy czuć się przede wszystkim komfortowo.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN