demo
Udostępnij:
15 maja 2017

Sześć błędów popełnianych przy urządzaniu mieszkania

Mogą zdarzyć się każdemu. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy naszą przygodę z urządzaniem mieszkania, czy jesteśmy już zaprawieni w bojach. Chociaż oczywiście w tym pierwszym przypadku zdarzają się częściej.

 

Na początek malowanie

 

To bardzo często popełniany błąd. Wiele osób urządzanie mieszkania zaczyna od pomalowania ścian. Nie jest to dobry pomysł. Cały proces powinniśmy zacząć od dobrania umeblowania. Dużo prościej będzie nam potem wybrać odpowiedni kolor ścian. A w ogóle to powinniśmy zacząć od ustalenia jaki styl urządzania mieszkania nam się podoba. Bo to jest najważniejsze. I będzie miało przełożenie na dalsze kroki.

 

Sam sobie zaplanuję

 

To błąd popełniany przez osoby, które urządzają swoje pierwsze mieszkanie. Niekoniecznie dobrym rozwiązaniem jest branie wszystkiego na swoje barki. Zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia. Dużo lepszym pomysłem będzie zdanie się na profesjonalną pomoc. Będzie to oczywiście kosztować. Z drugiej strony błędy przy urządzaniu mieszkania też mogą okazać bolesne dla naszego portfela. Architekt wnętrz potrafi te pierwsze zauważyć i pomoże się nam ich ustrzec.

 

Nie myślę na zaś

 

To kolejny często występujący błąd. Projektując mieszkanie często robimy to „na teraz”. A powinniśmy zastanowić się już w tym momencie o pewnych modyfikacjach. Najlepszym przykładem są dzieci. Te dorastają i zmieniają się między innymi ich predyspozycje.  Warto między innymi założyć nieco więcej wolnego miejsca, tak aby na przykład w niedalekiej przyszłości wstawić większe łóżko.

 

Przede wszystkim efekt

 

Naoglądamy się pięknie wyglądających (utrzymanych oczywiście w najnowszych trendach) mieszkań, które można znaleźć między innymi na Pinterest i sami chcemy takie mieć. Stawiamy na efekt. Tak aby goście, którzy będą nas odwiedzać, prześcigali się w komplementach. A zapominamy o najważniejszej sprawie przy urządzaniu mieszkania. Przede wszystkim ma być ono funkcjonalne. Dotyczy to nie tylko takich pomieszczeń jak kuchnia (gdzie jest to zdecydowanie najważniejsze), ale również chociażby salonu.

 

Zbyt ciemne mieszkanie

 

To na dłuższą metę może mieć bardzo zły wpływ na nasze samopoczucie. To równie częsty błąd pojawiający się przy urządzaniu mieszkania. Zbyt mała liczba źródeł światła. Nierzadko jest ono tylko jedno. Na pewno w tym aspekcie najbardziej cierpią takie pomieszczenia jak łazienka. W niej koniecznie potrzeba nam więcej źródeł światła. Przy ich wyborze kierujmy się przede wszystkim funkcjonalnością. Dopiero na drugim miejscu stawiajmy na wygląd.

 

Zbyt dużo mebli

 

To błąd, który wynika z chęci tworzenia przytulnego pomieszczenia i przeświadczenia, że jest ono związane ze sporą ilością przedmiotów. Nie w taki sposób się to robi. Niestety „napychamy” pomieszczenie dużą liczbą mebli (szafek, komód, krzeseł itd.). W ten sposób stworzymy raczej obraz chaotycznego pomieszczenia. A tego pewnie wolelibyśmy uniknąć. Kolejna sprawa to sposób ustawienia mebli. Starajmy się unikać dostawiania ich do samej ściany. A przynajmniej nie w każdym przypadku. Jeśli mamy możliwość oddalmy je trochę od ściany. Dzięki temu całe wnętrze będzie wyglądało lepiej. I na nieco większe. Dostawianie mebli do ściany może takie pomieszczenie optycznie zmniejszyć.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN