Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Jak zyskać więcej światła dziennego dla wnętrza?

Jak zyskać więcej światła dziennego dla wnętrza?

Nawet niewiele więcej światła dziennego we wnętrzu nowego mieszkania ma znaczenie. Wnętrza wyglądają korzystniej i ma się lepsze samopoczucie, przebywając w nich. Wybierając jasne ściany, takie meble oraz odpowiedni wystrój okna, zyskać można nawet więcej niż drobną różnicę. To samo wnętrze stanie się o wiele przyjemniejsze.

Kolory ścian i mebli a oświetlenie dzienne

Na ściany najlepiej wybierać takie kolory, które odbijają światło słoneczne. Ideałem byłoby zdecydować się na biel, bo ten kolor ma najsilniejsze takie właściwości. Jeśli nie biel, to dobrym wyborem są także inne jasne kolory ścian np. miętowy, kremowy czy błękitny. Kiedy światło słoneczne odbija się od większych płaszczyzn, to jest go w mieszkaniu więcej. W trosce o jak najlepsze oświetlenie dzienne pomieszczeń można także wybrać białe lub inne jasne meble. Mogą być one np. kremowe albo beżowe. Na ścianach wśród innych ozdób powinno znaleźć się lustro. Większa lustrzana płaszczyzna rozjaśni wnętrze.

Wystrój okna, który wpuści więcej światła

Przy tradycyjnym sposobie zasłaniania okna zwykle zasłony zasłaniają nieco szyby. Stanowi to zaporę dla światła dziennego. Jaki obszar one zajmują w oknie, o tyle mniej będzie wpadać promieni słonecznych do wnętrza nowego mieszkania. Wystrój okna powinien być minimalistyczny, czyli same firanki, a wieczorem opuszczone rolety. Jeśli mają być też zasłony, to powinny być tak rozsuwane, by nie zasłaniać nic okna. Potrzebny więc będzie odpowiednio długi karnisz.

Zastosowanie każdego z tych sposobów mocno odmieni wnętrze. Trudniej jest zmienić kolory ścian, zmiana wystroju okna jest prostsza. Jeśli trzeba poczekać z poważniejszymi zmianami, to warto zacząć od tego, co najprostsze. Dobre oświetlenie dzienne jest kluczowe dla dobrego funkcjonowania. Warto więc na początek przynajmniej rozsuwać bardziej zasłony i powiesić lustro na ścianie.

Artykuły

Remont jesienią i zimą – czy to dobry pomysł?
piątek, 23 sierpnia 2019

Remont jesienią i zimą – czy to dobry pomysł?

Porady dzięki, którym przeprowadzić zmiany w mieszkaniu w czasie zimnych miesięcy w roku. Przegląd najważniejszych kwestii z tym związanych
Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?
wtorek, 20 sierpnia 2019

Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca do zamieszkania? Najważniejsze aspekty związane z dużymi i niewielkimi miejscowościami.
Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki
sobota, 17 sierpnia 2019

Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki

Sprawdź w jaki sposób nie aranżować łazienki. Spis błędów, których należy unikać

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Jak zyskać więcej światła dziennego dla wnętrza?
Ocena 4.96/5 na podstawie 204 Opinii.