demo
Udostępnij:
09 czerwca 2018

Odświeżamy mieszkanie na lato

Jeszcze trochę czasu zostało do tej pory roku, ale już warto sobie takie zmiany zaplanować. Część z nich można wprowadzić w życie w tym momencie. Zbliżające się urlop (a przynajmniej jego jakiś etap) poświęćmy na mniejszy lub większy remont w mieszkaniu.

Odświeżamy ściany

I skupimy na mniej wymagającej czynności, ale takiej która może bardzo odmienić nasze mieszkanie. Malowanie wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Zanim jednak się do tego procesu zabierzemy, warto zastanowić się nad wyborem koloru. Jeśli mamy mniejsze mieszkanie, to będzie miał znaczenie z punktu widzenia możliwości optycznego powiększenia poszczególnych pomieszczeń. Odpowiednia dobrana kolorystka ma również ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a nawet na „możliwości” intelektualne. Jeśli ma ona w pomieszczeniu tworzyć harmonię, to najlepiej pomalować poszczególne ściany wykorzystując kilka odcieni jednego koloru.

Odrębną kwestię stanowi wybór farb. Jest on uzależniony od wielu czynników. Między innymi tego czy mamy w domu dzieci. Jak mocno użytkujemy nasze mieszkanie itp. Więcej na ten temat można przeczytać w tekście „Malowanie mieszkania – najważniejsze cechy farb”.

Wprowadzamy wakacyjny nastrój

Do naszego mieszkania:). W okresie letnim zdecydowanie lepszym miejscem byłby dom z ogrodem, ale niestety dla wielu osób pozostaje to jedynie w sferze marzeń. Wnętrza w okresie letnim powinny bardziej przestronne i jasne. Jeśli nie usunęliśmy z początkiem wiosny ciężkich zasłon i firan, to teraz musimy to zrobić koniecznie.

Zwróćmy też uwagę na to co pod nogami. Jeśli w pokoju mamy ciężki wełniany dywan, to na czas lata najlepiej go zwinąć i zastąpić lekkim chodnikiem. Może być bawełniany. To nieduży wydatek, a sporo zmieni w aranżacji. Latem podobnie jak i wiosną w mieszkaniu powinno być sporo kwiatów. Możemy również postawić na kwieciste wzory na obrusie, czy narzucie na łóżko. Letni wystrój mogą podkreślić wyplatane meble.

Warto się też zastanowić nad odpowiednim doborem kolorów, które będą stanowiły podstawę nowej aranżacji. Latem najlepiej wybierać jasne kolory. Często we wnętrzach aranżowanych w czasie tej pory roku króluje niebieskie.

Jak ochłodzić mieszkanie latem?

To temat na odrębny tekst, dlatego skupimy się tylko na jednym z możliwych rozwiązań. Lato w mieszkaniu potrafi być koszmarem. Zwłaszcza jeśli jesteśmy zamknięci w tzw. szafach – wysokich blokach z wielkiej płyty. Jeszcze gorzej mają ci, którym słońce latem zagląda do mieszkania przez większą część dnia. Funkcjonowanie w takich wnętrzach to prawdziwe piekło. W nowoczesnym budownictwie, takim jak to 2-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Skyres, już takich problemów nie ma:).

Jednym z rozwiązań, które możemy wprowadzić przy okazji odświeżania mieszkania latem, jest zainstalowanie wentylatorów sufitowych (nazywanych też potocznie wiatrakami). Odpowiednio dobrany model potrafi zapewnić nam dopływ świeżego powietrza i równomierne rozprowadzenie po całym pomieszczeniu. Warto też przy zakupie zwrócić uwagę na to jak głośno dany wentylator pracuje. Nabiera to szczególnego znaczenia przy montażu takiego rozwiązania w sypialni lub gabinecie. Wentylator powinien również oszczędny pod względem poboru energii. Na koniec jeszcze jedna informacja, która przyda się… zimą. W czasie tej pory roku również można wykorzystać wentylator (z odpowiednią funkcją) do odwracania przepływu powietrza (oszczędność na ogrzewaniu!).

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN