demo
Udostępnij:
10 marca 2019

Odświeżamy aranżację wnętrz na wiosnę. 5 porad

Ta – przez wielu ulubiona pora roku – coraz śmielej puka do naszych drzwi. Wiosna to świetny czas na odświeżenie aranżacji wnętrz. Mamy dla Was kilka porad i sprawdzonych pomysłów.

Zmiany tanim kosztem


Zaczniemy od tego, że na taką nową aranżację naszych wnętrz wcale nie musimy wydawać dużych kwot. W wielu przypadkach wystarczy niewielka zmiana, aby nadać świeżego i w tym wypadku wiosennego wyglądu poszczególnym pomieszczeniom w mieszkaniu.

Na początek oczywiście przydadzą się generalne porządki. Te – przy dobrym planowaniu – można przeprowadzić sprawnie i szybko. Przydadzą się sposoby z tekstu „Wiosenne porządki w mieszkaniu – Praktyczne porady.

Postawmy na „odświeżenie” tkanin

To bardzo prosty i tani sposób na aranżację wnętrz. Na wiosnę najlepiej będzie na początek pozbyć się ciężkich zasłon i firan. Do mieszkania musimy wpuścić zdecydowanie więcej światła. Jeśli chcemy mieć firanki, to postawmy na te „lekkie”. Mogą być w pastelowych kolorach. Doskonale sprawdzi się też „klasyczna” biel.

Kolejnym sposobem na zmianę kolorów na bardziej wiosenne, będzie wymiana poszewek na poduszkach. W tym wypadku również możemy zdecydować się na pastele. Wiosenna aranżacja wnętrz nie obędzie się bez zieleni. I tego koloru w naszym mieszkaniu powinno być naprawdę dużo.

Odświeżenie wnętrz na wiosnę – kwiaty

Tych powinno być sporo. Po pierwsze „zapewnią” naszym wnętrzom sporo wspominanej zieleni. Po drugie to bez wątpienia jeden z najtańszych sposobów na wiosenną aranżację. Niech w naszym mieszkaniu zagoszczą rośliny:). I to nie tylko „żywe”. Nie możemy też zapominać o motywach roślinnych. Chociażby na wspominanych poszewkach na poduszkę. Rośliny w mieszkaniu nie tylko pozwolą wprowadzić do niego wiosnę. Mają one sporo zalet, o czym przekonacie się czytając między innymi ten tekst.

Zmiana stylu aranżacji wnętrz

To będzie od nas wymagało nieco więcej czasu i pieniędzy, ale wiosna to dobry czas również na takie zmiany. Wybór stylu w jakim chcemy urządzić swoje mieszkanie, to oczywiście wyłącznie nasz wybór, ale warto pamiętać o paru zasadach.

Jeśli mamy niewielką powierzchnię, to lepiej unikać stylów aranżacji wnętrz, które dodatkowo ją optycznie pomniejszą. I przytłoczą nasze mieszkanie. Po drugie nie starajmy się przenosić 1 do 1 pomysłów z katalogów. Owszem niektóre z rozwiązań są godne uwagi. Natomiast zwykle taka próba przeniesienia tego co wypatrzyliśmy w katalogu w całości do naszego wnętrza, kończy się spektakularną porażką.

Jednym z rozwiązań, które świetnie sprawdzi się, jeśli chcemy odświeżyć mieszkanie, będzie styl skandynawski. Oszczędny w dodatkach. Stawia na naturalne materiały. Lubi się również z roślinami. Sprawdza się zarówno w małych jak i dużych mieszkaniach. Więcej na temat aranżacji wnętrz znajdziecie między innymi w przeglądzie stylów.

Czas na niewielki remont

I nie mówimy tutaj o wydawaniu dużych pieniędzy i sporych zmianach w mieszkaniu. Po pierwsze taki remont lepiej będzie przeprowadzić w okresie wakacyjnym. Po drugie chcemy przecież szybko i tanio odświeżyć mieszkanie na wiosnę:).

Jednym z rozwiązań, które warto rozważyć, są tapety. Mogą mieć motywy roślinne. Wzorów do wyboru jest mnóstwo i na pewno znajdziemy coś dla siebie. Tapetowanie przy odrobinie umiejętności, ale przede wszystkim wiedzy, będziemy mogli przeprowadzić.

Warto rozpocząć od zapoznania się z dostępnymi rodzajami. A także tym jakie tapety sprawdzą się w konkretnych pomieszczeniach. W tym wypadku pod uwagę bierzemy kilka kwestii. Po pierwsze pewne cechy indywidualne pomieszczenia. Na przykład to czy jest ono narażone na wilgoć i zabrudzenia. To szczególnie istotna kwestia w w kuchni. W tym miejscu nie sprawdzi się każdy rodzaj tapety. Musi być ona odporna na wilgoć, ogień, ale też zabrudzenia i zadrapania. Do kuchni najczęściej poleca się tapety winylowe, albo z włókna szklanego. Są one trwałe, dlatego długo nam posłużą.

Na wybór tapet wpływ ma również to czy w mieszkaniu są dzieci. I w jakim są oczywiście wieku. Przy odświeżaniu wnętrz na wiosnę możemy wytapetować pokój dla maluchów. Na wzór oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę, ale w tej części mieszkania ważne są inne rzeczy. Tapeta musi być trwała. Koniecznie przy zakupie sprawdźmy czy dany model ma certyfikat i atesty, które potwierdzają możliwość wykorzystania ich w mieszkaniu.

Jeszcze większą uwagę powinniśmy zwrócić w przypadku, gdy dziecko zmaga się z alergią na kurz i roztocza. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będą tapety gładkie i papierowe. Do wykończenia takiego pokoju sprawdzą się tynki gipsowe. One również tworzą gładką powierzchnię na której trudniej osadza się kurz. Lepiej unikać tynków mineralnych. Wracając do tapet w pokoju dziecka zmagającego się z alergią nie sprawdzą się modele „strukturalne”. Nie dość, że trudniej usuwa się z nich kurz, to są zagrożeniem dla zdrowia malucha.

Tak naprawdę niewielkim kosztem – nawet w przypadku, gdy zdecydujemy się na remont – możemy szybko odświeżyć swoje wnętrza na wiosnę. Wystarczy mieć tylko dobry plan i trochę czasu:).

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN