demo
Udostępnij:
06 września 2017

Miejsce do nauki dla dziecka – porady

Początek roku szkolnego mamy za sobą i większość rodziców urządziła już część pokoju w którym ich pociecha ma przyswajać wiedzę. Jeśli jednak z jakiegoś powodu wciąż zmagasz się z tym problemem, to mamy dla Ciebie kilka porad.

3 najważniejsze elementy

Oczywiście każdy aspekt miejsca do nauki dla dziecka jest istotny. Przy jego projektowaniu musimy zwrócić uwagę na wszystkie. Są jednak trzy, które mają szczególne znaczenie. To: wygoda, oświetlenie i odpowiednie dla dziecka miejsce do użytkowania. Jeśli któryś z nich zostanie zaniedbany, to istnieje spore ryzyko, że nasza pociecha na przykład nie będzie w stanie odpowiednio skupić się na nauce.

Gdzie postawić biurko?

Pokutuje przeświadczenie, że może ono stać w każdym miejscu w pokoju. Najlepiej jednak aby było ono usytuowane blisko okna. Często radzi się, aby nie stawiać go tyłem do drzwi. Może to powodować problemy z koncentracją i skupieniem się. I to nie tylko u dzieci. Na dorosłych również wpływa to negatywnie. Przy ustawianiu tego mebla musimy zwrócić uwagę z której strony pada światło. Dziecko nie może zasłaniać sobie go ręką siedząc przy biurku.

Jakie biurko wybrać?

To temat na odrębny tekst, skupmy się jedynie na paru istotnych aspektach. Po pierwsze – niekoniecznie powinniśmy decydować się na komplety meblowe. To wygodne rozwiązanie (między innymi dla portfela) dla nas, ale niekoniecznie dla dziecka. Standardem jest wybór modelu z regulowaną wysokością. Rozwiązaniem, które warto rozważyć jest kupno osobno blatu i podstawy mebla.

Jeśli chodzi wymiary biurka to minimalne wynoszą 75 cm szerokości i 50 głębokości. Mebel ten powinien być funkcjonalny, wygodny dla dziecka i wytrzymały.

Jakie wybrać krzesło?

To kolejna istotna sprawa. Jego obicie powinno mieć przyjemny dla oka dziecka wzór, ale przede wszystkim być odporne na zabrudzenia. Dobrym rozwiązaniem jest wybór krzesła z podłokietnikami. Dzięki nim ułatwiamy dziecku utrzymanie przez dłuższy czas prostych pleców.

Ważnym elementem krzesła jest jego oparcie. Powinno być ono dostosowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Musimy zwrócić szczególną uwagę na odcinek lędźwiowy i piersiowy.

Krzesła obrotowe są dobrym rozwiązaniem, gdyż dzięki nim dziecko staje się bardziej mobilne. Łatwiej będzie mu dosięgnąć do poszczególnych rejonów biurka czy jego najbliższego otoczenia. Przy zakupie krzesła musimy zwrócić uwagę na to, aby było ono dostosowane (nawet lepiej z pewnym zapasem) pod kątem długości siedziska, jak i jego szerokości. Ostatnią ważną sprawą mającą wpływ na komfort użytkowana jest miękkość. Krzesło nie może być zbyt twarde, bo będzie zbyt niewygodne.

Oświetlenie – jakie wybrać?

Oprócz tego, że stawiamy na naturalne (stąd lokalizacja biurka), to musimy dobrać sztuczne, tak aby zapewnić komfort do nauki i dla wzroku dziecka. Światło przede wszystkim musimy mieć optymalną jasność. Powinny być jednolite. Do tego wysoki wskaźnik oddawania barw. Oczywiście nie powinno razić w oczy. Kolejna sprawa to odpowiednia temperatura barwowa. Ta ostatnia wyrażana jest w stopniach Kelwina. Barwa naturalna zamyka się między 3300 a 6500. Warto też wziąć pod uwagę strumień światła.

Wybór oświetlenia, które znajdzie się przy biurku, ma ogromny wpływ na to jak nasze dziecko będzie przyswajało. Nieodpowiednie dobrane „działa” negatywnie na koncentrację pociechy.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN