demo
Udostępnij:
06 stycznia 2017

Kupno mieszkania – zalety rynku pierwotnego

Jednym z aspektów nabywania nieruchomości jest kwestia wyboru jak go dokonujecie. Czy decydujecie się na rynek pierwotny, czy jednak wtórny. Oba posiadają zalety, ale i pewne wady. Wybór więc w dużym stopniu będzie uzależniony od cech indywidualnych kupującego.

Mieszkanie „spod igły”

To jedna z częściej wymienianych zalet rynku pierwotnego. Nic w nim nie wymaga remontu, a więc przynajmniej w tej kwestii możecie oszczędzić. Co ważne dla wielu osób, deweloperzy często pozwalają „zaprojektować” (oczywiście w miarę możliwości) mieszkanie przez osobę, która decyduje się na zakup.

Nowe budownictwo

To kolejna, dość oczywista zaleta. Obecnie w budownictwie kubaturowym wykorzystuje się technologie, które jeszcze kilkadziesiąt temu, były niedostępne. Zmieniła się także jakość wykonania obiektów mieszkalnych. Chociaż trzeba powiedzieć, że zdarzają się jeszcze wpadki. Na przykład przeciekający dach. Nie można nie wspomnieć o dużo lepszej jakości materiału z których wykonywane są bloki. Wyższy jest też standard. Dostęp do wind, parkingów podziemnych i ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Udogodnienia dla mieszkańców

To bardzo istotna sprawa dla wielu poszukujących własnych czterech kątów. Deweloperzy coraz bardziej dbają o wygodę mieszkańców. Już na etapie planowania osiedla bierze się pod uwagę takie kwestie jak dostęp do sklepów, bliskość przedszkoli i szkół. To bardzo ważne punkty, które często są na pierwszym planie w czasie kupna mieszkania. Nowe osiedla zwykle lokalizowane są też w bezpośrednim dostępie do terenów zielonych i rekreacyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje lokalizacja dająca możliwość dobrej komunikacji drogowej.

 

 

Możliwość uzyskania rabatu

To zaleta, ale jak wskazują badania rynku wcale nie wymieniana na pierwszym miejscu. Co prawda coraz częściej ceny mieszkań ulegają „zamrożeniu”, ale wciąż istnieje duża szansa na korzystnego rabatu w przypadku wyboru rynku pierwotnego. Wiele w kwestii tego, czy w ogóle uzyskacie i jak duży on będzie, zależy od sytuacji mieszkaniowej w miejscu, gdzie chcecie „osiąść”. Chociażby to jak bardzo zmonopolizowany jest rynek deweloperów. Wpływ ma także wybór mieszkania. Im większy lokal, to rabat będzie wyższy.

Dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych

Funkcjonuje od 2014 roku. Został wprowadzony w Polsce przez rząd jako następca programu „Rodzina na swoim”. Mieszkanie dla Młodych to jednorazowe dofinansowanie wkładu własnego. Od stycznia bieżącego roku uruchomiono drugą pulę założoną na 2017 rok. Do dyspozycji oddano 373 mln PLN. Dofinansowanie obejmuje rynek pierwotny, ale też warto wiedzieć, że od 2015 roku również i wtórny. Wysokość dopłaty jest zależna od tzw. wysokości wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 metra kwadratowego. Ten ustalany jest dwa razy w ciągu (co 6 miesięcy) przez wojewodę danego województwa. Wpływ ma także wielkość mieszkania na które chcecie się zdecydować. Dofinansowanie należy się osobom do 35 roku życia.

Wykończenie pod klucz

To opcja, która kosztuje, ale ma wiele zalet. To coraz częściej stosowana przez developerów alternatywa dla klientów. Ma ona sporo zalet. Przede wszystkim jako nabywca takiego mieszkania nie musicie zajmować się pracami wykończeniowymi. Jedyne co Wam pozostaje to umeblowanie. To jak dużo więcej zapłacicie za takie mieszkanie zależne jest między innymi od materiałów jakimi zostanie ono wykończone. No i odpada Wam kontakt z „fachowcami”. A o tym, że bywa ona trudny, nikogo przekonywać nie trzeba. Oszczędzacie więc sporo cennego czasu.

Developres oferuje na Osiedlu Podwisłocze (Rzeszów, ul. Siemiońskiego) 3 standardy mieszkania pod klucz. Różnią się one nie tylko ceną, ale także typem prac doradczych i wykończeniowych.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN