demo
Udostępnij:
09 stycznia 2017

Kino domowe – praktyczne porady

Miejsce w którym będziecie mogli bez przeszkód w postaci irytujących „sąsiadów” z fotela kinowego oglądać filmy, jest w Waszym zasięgu. Wystarczy pamiętać o paru sprawach.

Wybór pomieszczenia

Jeśli macie duże możliwości, to warto się nad tym poważnie zastanowić. Przede wszystkim musi być ono spore. Przy założeniu, że będziecie chcieli się zdecydować na telewizor o dużej przekątnej. Chodzi o komfort oglądania, ale także kwestie zdrowotne. Dobrym pomysłem, jeśli macie taką możliwość, jest zorganizowanie domowej sali kinowej na poddaszu. W ten sposób zajmujecie miejsce, które zwykle pełne jest zakurzonych gratów. Pamiętajcie też, że pomieszczenie warunkuje późniejszy wybór sprzętu. Duże znaczenie ma kształt pokoju. Ma on wpływ na akustykę.

Dopasuj telewizor

W tej kwestii najlepiej zwrócić się do specjalisty. Oczywiście przy założeniu, że chcecie stworzyć kino domowe z prawdziwego zdarzenia. Jeśli o wielkość telewizora to trzeba wziąć pod uwagę komfort oglądania. Jednym z jego aspektów jest odległość w której będziecie od niego siedzieć. Jeśli TV ma przekątną 42 cale, to powinno być co najmniej 2 metry. Warto też zwrócić uwagę na rozdzielczość produktu. Coraz popularniejsze są telewizory 4K. Chętniej kupowane są też produkty z zakrzywionymi ekranami, wywołujące ciekawy efekt u oglądających. W tym wypadku musicie przygotować się na spory wydatek. Dobrej jakości telewizor znacząco uszczupli budżet.

Kolory i oświetlenie

To istotna sprawa przy urządzaniu pomieszczenia przeznaczonego na kino domowe, ale głównie przy założeniu, że będzie ono wyposażone w projektor. Przy telewizorze ma to nieco mniejsze znaczenie. Pierwsza sprawa to kolor ścian. Najlepiej aby były one matowe. Koniecznie w ciemnym kolorze. To spowoduje, że obraz nie będzie się od nich odbijał.

Jeśli chodzi o oświetlenie to najlepiej by było ono „dyskretne”. W dużym stopniu należy „wyeliminować” światło dziennie. Najlepiej sprawdzą się grube kotary. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie oświetlenia rozproszonego. Rozświetla ono pomieszczenie, a jednocześnie tworzy odpowiednią atmosferę do oglądania. Poprawia komfort oglądania filmu. Jednocześnie nie ma negatywnego wpływu na wzrok (potocznie: nie męczy go).

Odpowiedni dobór kolumn

W tym wypadku należy pamiętać o paru sprawach. Po pierwsze i najważniejsze – dobór kolumn i ich ilość to kwestia indywidualna. Tak samo ich rozmieszczenie. Ważną kwestią jest oczywiście wielkość i kształt pomieszczenia. Kolejna istotna sprawa to warunki akustyczne jakie on „posiada”. Materiał z jakich zbudowane jest to pomieszczenie również będzie miał wpływ na dobór sprzętu.

Przy wyborze tego ostatniego najlepiej korzystać z pomocy fachowców. Nie tylko w samym sklepie, ale dobrym rozwiązaniem jest „research” na specjalistycznych forach internetowych. Pewną ciekawostką – zwłaszcza dla osób, które nie posiadają zbyt dużo miejsca – będą soundbary. To tak zwane listwy głośnikowe.

Generalnie rzecz biorąc warto dłużej zastanowić się przed podjęciem decyzji. Rozważyć wszelkie możliwości. Dkorzystać z pomocy, również tej którą można znaleźć w internecie. Dość istotną kwestią są oczywiście wspominane finanse. Dobrze jest określić najpierw możliwości. Pieniądze, które jesteście w stanie wydać na zaaranżowanie domowego kina. Z ustalonym budżetem można „wyruszyć” na specjalistyczne fora, gdzie możecie uzyskać pomoc z doborem sprzętu do Waszych możliwości finansowych. Z taką pozyskaną wiedzą można udać się na zakupy.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN