demo
Udostępnij:
07 lipca 2018

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na urlop?

Im bliżej upragnionego czasu wakacji, tym bardziej to pytanie spędza nam sen z powiek. Mieszkanie przed wyjazdem na urlop można zabezpieczyć na kilka sposobów. Warto mieć świadomość, że mają one... różną skuteczność. I ciężko w pełni ochronić mieszkanie.

Pamiętajmy o kilku podstawowych sprawach. Jesteśmy spakowani, a w zasadzie to już jedną nogą siedzimy w samochodzie. W głowie już tylko wolny czas, wylegiwanie się na plaży, słońce i… stop! Wracamy do rzeczywistości.

Zanim wyjdziemy z mieszkania i wyjedziemy na urlop, koniecznie sprawdźmy, czy wszystko wyłączyliśmy. To zajmie tylko chwilę, a unikniemy dzięki temu takich zagrożeń jak pożar czy zalanie mieszkania. Sprawdzamy też okna i balkon. I na koniec oczywiście... drzwi wejściowe:).

Z sąsiadami należy żyć w zgodzie. A przynajmniej sobie nie zawadzać. To sprawa oczywista:). Znajomy i sprawdzony sąsiad może uchronić mieszkanie przed złodziejami, ale też w znaczącym stopniu zmniejszyć szkody wynikające ze zdarzeń losowych. Zawsze możemy go poprosić o wizytę w mieszkaniu. Sprawdzenie czy nic złego się nie dzieje, a przy okazji o podlanie kwiatków.

Zdarzenia losowe – jak się przed nimi bronić?

Nie da się ich uniknąć, ale można ograniczyć ryzyko ich wystąpienia. I w taki sposób właśnie będziemy bronić przed tego typu zdarzeniami. Tutaj z pomocą przychodzą nam spółdzielnie, które prowadzą okresowe badania szczelności instalacji gazowej itp. Sami z siebie również możemy zadbać o zmniejszenie prawdopodobieństwa ich wystąpienia. Chociażby poprzez opisane wcześniej sprawdzenie mieszkania przed wyjściem. Wyłączenie niepotrzebnych urządzeń. Przed wyjazdem można nawet odmrozić lodówkę. Pozbyć się z niej produktów, które mogą się szybko zepsuć. I wyłączyć ją na czas urlopu.

Inwestycje w zabezpieczenie mieszkania

Złodziej posiadając odpowiednią ilość czasu, będzie w stanie sforsować pewnie większość chronionych w jakimś – mniejszym lub większym - stopniu domów. A naszym zadaniem jest utrudnienie mu tego. Możemy więc po pierwsze zainwestować w alarm. Wybór modeli na rynku jest ogromny. Widełki cenowe również są spore.

Warto przed zakupem skonsultować go z kimś, kto się na tym temacie zna. Przy zabezpieczeniu mieszkania brane pod uwagę są między innymi punkty na które należy potraktować ze szczególną ostrożnością. Potencjalne miejsca przez które włamywacz może dostać się do środka. Oprócz tego można również zamontować czujki ruchowe w poszczególnych pomieszczeniach. Istotnym elementem systemu alarmowego są sygnalizatory.

Kolejnym elementem pozwalającym zabezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą są drzwi antywłamaniowe. To złożony temat i już wkrótce pojawi się odrębny tekst o nim. Na tę chwilę warto wiedzieć, że drzwi antywłamaniowe mają nie tylko zwolenników, ale i przeciwników (ci ostatni wskazują, że ważniejsze jest to w jaki sposób zabezpieczony jest budynek).

Ich wybór powinien być poprzedzony dokładnym sprawdzeniem dostępnych modeli i parametrów, którymi się je opisuje. Koniecznie też trzeba pamiętać o jednej sprawie. Tego typu rozwiązanie kupujemy jedynie od producenta, lub autoryzowanego przedstawiciela. Tylko w ten sposób mamy gwarancję spełnienia pewnych kryteriów przez te drzwi antywłamaniowe. I ta sama zasada obowiązuje w przypadku zakupu okien.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN