Wanna czy prysznic - co wybrać do nowego mieszkania?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Co wybrać: wannę czy prysznic?

Co wybrać: wannę czy prysznic?

Podczas wykańczania łazienki w nowym mieszkaniu wiele osób zadaje sobie pytanie co jest lepszym rozwiązaniem wanna, w której można oddać się relaksującym kąpielom, czy prysznic, który zmniejszy nasze rachunki za wodę. Przed zakupem konkretnej opcji warto rozważyć zarówno swoje możliwości finansowe, ale również przestrzeń jaką dysponujemy aby odpowiednio dostosować swój wybór.

Dla kogo prysznic?

Bardzo często jednym z powodów, dla których stawiamy na prysznic jest chęć ograniczenia zużycia wody, a co za tym idzie zmniejszenie rachunków za wodę bądź po prostu ekologia. Warto jednak zwrócić uwagę, że tego typu oszczędności osiągniemy jedynie biorąc krótkie 4-5 minutowe kąpiele. Zużywamy wtedy, w zależności oczywiście od deszczownicy, około 60 – 80 litrów wody. Zastanówmy się więc w jaki sposób korzystamy z natrysku. Biorąc 10-minutowy prysznic tak naprawdę napełniamy całą wannę więc motywy oszczędnościowe w takim przypadku odpadają. Zwracajmy również uwagę na proekologiczne funkcje baterii łazienkowych aby wzmocnić efekt. Drugim częstym zastosowaniem tego rozwiązania jest po prostu mała przestrzeń w łazience. Wtedy idealnym rozwiązaniem są kabiny typu walk-in, które nie posiadają zamykanych drzwi co sprawia, że małe wnętrze staje się bardziej przestronne. Tego typu rozwiązanie sprawdza się również w przypadku gdy mieszkańcami domu są osoby starsze. W tym przypadku można zastosować montaż bez progowy co ułatwia wejście pod natrysk osobom poruszającym się na wózku lub za pomocą balkoników.

Dla kogo wanna?

Wanna jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które od łazienki oczekują nie tylko pomieszczenia sanitarnego, ale również strefy relaksu. Można w niej zażywać długich kąpieli, a dla odprężenia zastosować olejki eteryczne. Aby uzyskać bardziej luksusowy charakter łazienki, można ją wyposażyć w modne złote baterie łazienkowe. Ze względu na dość duże wymiary wanna sprawdza się w pomieszczeniach o większym metrażu, chociaż coraz częściej na rynku pojawiają się kompaktowe modele nadające się do mniejszych wnętrz. Do wyboru są różne wymiary oraz kształty, można również przebierać w stylach, które charakteryzuje ponadczasowe wzornictwo. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na powłokę materiału, aby łatwo było utrzymywać ją w czystość. Dobrze również jest się zaopatrzyć w maty antypoślizgowe lub dla większego relaksu maty do wanny z funkcją hydromasażu.

A może razem?

Jeśli jednak lubimy długie zimowe kąpiele w wannie, a latem marzymy o szybkim odświeżającym prysznicu zastanówmy się nad połączeniem naszych potrzeb. Coraz modniejsze stają się wanny z przegrodą prysznicową. Można wstawić do połowy szklaną taflę lub, aby zwiększyć przestrzeń, postawić szklany składany parawan. Większość producentów wykona taką przegrodę na wymiar zgodnie z zamówieniem i potrzebami klienta. Dlatego warto rozejrzeć się za najbardziej dogodną ofertą.

Artykuły

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek
niedziela, 31 maja 2020

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek

W jaki sposób zaaranżować to miejsce w naszym mieszkaniu? Skorzystaj z naszych wskazówek.
Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady
czwartek, 28 maja 2020

Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady

Nasz poradnik może być wybrać nieruchomość z rynku wtórnego.
Jak kupić nowe mieszkanie? Przydatne wskazówki
poniedziałek, 25 maja 2020

Jak kupić nowe mieszkanie? Przydatne wskazówki

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie mieszkania? Dowiecie się z naszego tekstu

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Co wybrać: wannę czy prysznic?
Ocena 4.94/5 na podstawie 123 Opinii.